Tempo 2014 Ocak Sayısı

Tempo Dergisi 2014 Ocak Sayısı2014’e girişimizle birlikte öğrenebileceğim dergi aramaya başladım ve Tempo’yu denemeye karar verdim. Geçmişiyle de bağlantılı olarak çokça adını duyduğum Tempo’yu ilk kez aldım okudum ve 2014 Ocak sayısına baktığımda aradığımı buldum diyebilirim.

Öğrenmek ve bakış açınızı genişletmek istiyorsanız Tempo’yu denemelisiniz.

Tempo’nun Ocak sayısında dikkatimi çeken ve beğendiğim başlıklar şunlar;

Kadın Kadına Aşk: “Eşcinsel” deyince, erkekler üzerinden konuşup kadınları unuttuğumuz ülkemizde, sevgisini bir başka kadınla paylaşan kadınlar, ilişkilerini ve hayatlarını anlatıyor.
Adım Adım Sayıştay Krizi: Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları öncesinde Sayıştay’ın denetim yapmamasıyla ilgili bir kriz yaşanıyordu ancak haber kaynaklarının çok büyük bir bölümü yandaş olduğu için duyulmadı, bilinmedi. Yazıda mali denetimle ilgili krizin başlangıcı ve ulaştığı nokta anlatılıyor.
Mustafa Sarıgül: Yazıda söylenildiğine göre söyleşi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı öncesinde yapılmış ve Sarıgül’ün bir günü okuyucuyla paylaşılmış. Her ne kadar benim siyasi görüşüme yakın bir isim olsa da siyasetçilerle yapılan bu söyleşiler bana samimi gelmiyor.
Siyasette Etiket Dönüşümü: Muhafazakar demokrat mısınız, liberal solcu mu? Yazıda yeni siyasi şablonlar mercek altına alınıyor… Son zamanlarda artık öneminin ve etkisinin kalmadığını savunduğu “sağcı” ve “solcu” etiketleri konusunda beni haklı çıkaran bir yazı. Tüm tanımlamalar arasında “nasıl tanırsınız” bölümünde muhafazakar demokratlar için yapılan tanım gülümsetti. Aynen şu şekilde:”Dini emirler konusunda hassastır. Konutlaşmayı ve yatırımı, içkisiz restoranları, nargile içmeyi sever. Otomobil tercihi genellikle cipten yanadır.

[ads2]

Buraya eklemediğim daha pek çok başlık ve yazı var. Dergi çok güzel bir içeriğe sahip. Yalnızca “hayatının en çılgın dönemi” olduğunu söyleyen Miley Cyrus yazısı ve Style bölümü bana çok uzak ve gereksiz geldi.

Tavsiye ederim, okuyun.

Bumerang - Yazarkafe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir